HAKKIMIZDA

İstanbul Trakya Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş (İSBAŞ) Öztek şirketler grubunun bir üyesidir. 1972’ye dayanan kökleriyle Öztek Şirketler Grubu uzun yıllardır Türkiye’de ve dünyada tekstil, inşaat, teknoloji, serbest bölge yatırım ve işletmeciliği sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

 

Türkiye’nin İLK ÖZEL SERBEST BÖLGESİ olarak 1998 yılında faaliyete başlayan İSBAŞ , 2022 yılı sonu itibari ile yaklaşık 2 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşarak bölge içi 3.700 kişiye istihdam sağlamaktadır.

 

İstanbul Trakya Serbest bölgesinde; İSBAŞ’ ın yanında sadece bölge kullanıcılarına münhasıran hizmet veren kurumlar olarak İstanbul Trakya Ticaret Serbest Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Trakya Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü faaliyetlerini yürütmektedir. 

 

Bölgede faaliyet gösteren sektörler ve ürünleri ağırlıklı olarak %25 ile Sağlık ve Kimya Sanayi Mamulleri, % 18 Makine Sanayi Mamulleri, %17 Dokumacılık Mamulleri, %12 Tarım Grubu Mamulleri, %9 Elektrik, Elektronik Eşya Mamulleri ve % 18 Diğer Sanayi Mamullerinden oluşmaktadır.

 

DÜNDEN BUGÜNE İSBAŞ

1998 yılında kurulan İSBAŞ; 2022 yılı itirabiyle toplamda 33 milyar dolarlık işlem hacmi yaratan, her geçen gün artan ruhsatlı firma ve istihdam rakamlarıyla önde gelen ülkenin serbest bölgelerden biridir. Aşağıda grafikle DÜNDEN BUGÜNE İSBAŞ’ın ticaret hacmi gelişimini bulabilirsiniz.